Конкурс за доделување на државната награда „Мето Јовановски“

160

Одборот за доделување на државната награда „Мето Јовановски“ распиша Конкурс за дојделување на државната награда „Мето Јовановски“ во 2021 година.
Со државната награда „Мето Јовановски“ се оддава највисоко признание за долгогодишни остварувања во областа на промоцијата, заштитата и унапредувањето на човековите права.
Конкурсот ќе трае од 15.10.2021 до 15.11.2021 година.

Конкурсот е достапен и на веб-страницата на Министерството за култура:

НАГРАДА МЕТО ЈОВАНОВСКИ

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.