Куларт филм на неделата -ДОРА ИСТРАЖУВА – ИЗГУБЕНИОТ ГРАД

863

И покрај поголемиот дел од својот живот поминат во истражување на џунгли заедно со своите родители, сепак, ништо не можеше да ја подготви Дора за нејзината најопасна авантура: средното училиште.

Dora and the Lost City of Gold od 22 август во КИната во Скопје . Семејна авантуристичка драма во траење од 102 минути  во главни улоги на :Isabela Moner, Eugenio Derbez, Michael Peña, Eva Longoria, Danny Trejo, Benicio del Toro

Режија: James Bobin

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.