ОХРИД: Промоција на „Џуџето Јоханухан Папатакапов Смирнов“

34

Промоција на „Џуџето Јоханухан Папатакапов Смирнов“, сликовница-боенка на Александар Илиевски и Мерсиха Исмајлоска.
Со почеток во 11 часот, понеделник 13 март, во Кафе и бар „Шила“, ќе се одржи промоција на сликовницата- боенка „Џуџето Јоханухан Папатакапов Смирнов“ на Александар Илиевски и Мерсиха Исмајлоска.
Сликовницата- боенка е издание на Здружението за поттикнување на развојот на книжевноста и другите уметности „Креативна верига“, и е адаптирана и за читатели со дислексија.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.