Playback театар вечерва во Битола

24

КИЦ Битола во соработка со Центар за психотерапија и едукација Amigdala – Скопје и Алтернативен театар „Отпишани” – Скопје вечерва, 24 февруари, со почеток во 19 часот го најавува социо- културниот настан Playback театар. Ќе се одржи во Офицерски дом Битола – Свечена сала.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.