Прикажана ревија на кратки филмови со „Златна потковица”

37

На 5 октомви во Кино „Манаки” ЈОУ КИЦ Битола се прикажа ревија на 5 кратки филмови кои имаат добиено „Златна потковица” на последните изданија на „Астерфест”: американскиот „Виолината на Џо” на Кахане Куперман, македонскиот „Кружно патување на монахот” на Жарко Иванов, грчкиот „Мари” на Панајотис Краварис, францускиот „Вдовицата Саверини” на Лоик Гајар и иранско-францускиот „Сведок” на Али Азгари.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.