„Реторички лексикон на поими и дефиниции“ од Трајко Огненовски ќе биде промовирана во Салон 19,19

490

Културно-Информативен Центар – Скопје, во среда на 26.02.2020 та година во Галон 19,19 ќе ја промовира книгата ” Реторички лексикон на поими и дефиниции” од Трајко Огненовски, како издание на Македоника Литера од Скопје.

Промоцијата ќе започне во 19,19 часот а  книгата ќе ја промовираат, Димитар Пандев и Сашо Огненовски.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.