Стивен Фридман гостува во КИЦ Битола

65

Овој Четврток 23.02 со почеток во 20.30 часот, Офицерски дом- Свечена сала.
PHALARIS’S BULL: SOLVING THE RIDDLE OF THE GREAT BIG WORLD
Театарска претстава од Steven Friedman – САД, КИЦ Битола во соработка со амбасадата на САД во Скопје и Општина Битола.
-Најубаво срочена философска лекција која било кога сте ја посетиле, е напишана од Стивен Фридман…Тој е поет, сликар, автор, учител, молекуларен биолог, но суштината на неговата потрага е одговорот на прашањето како да ја екстрахира убавината од болката… ( The New Yorker ).
Топло Ви го препорачуваме овој театарско – философски перформанс и средбата со Стивен Фридман кој е исклучителна мултимедијална личност и изведувач, вели организаторот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.