30 години од модерната верзија на Пепелашка- “Убава жена“ со единствените Џулија Робертс и Ричард Гир

475

Модерната верзија на бајката “Пепелашка“ со неприкосновените Џулија Робертс и Ричард Гир во раните 90-ти години ги наполнија кино салите во светот и еве 30 години сеуште се гледана филмска сторија која ги освојува и развеселува срцата на публиката.

Приказната за богатиот директор кој се вљубува во проститукта од улиците на Менхетен ,  нивните животни приказни кои се преточија во една совршена љубовна со совршената убавина и шарм на двајцата главни ликови Робертс и Гир , секогаш се на врвот на филмовите, кога се брои нивната гледаност.

“Убава жена „ (Pretty women)  е остварување на сонот на секоја девојка па и секој маж.

 

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.