Театар за деца и младинци слави роденден 

5

Театар за деца и младинци својот 34. роденден ќе го прослави на 25. март 2024 со изведба на претставата “Црвенкапа” на Фестивалот „5ре“ во Велес.

34 години Театар за деца и младинци слави роденден – Скопје, сѐ уште ги создава најважните детски, куклени и младински претстави во поранешниот воен ресторан „Вардар“.

34 години неуморна работа, која создава успешни приказни.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.