Лидија Вукиќевиќ пристигна во Скопје, старт на турнејата ,,Чекајќи го министерот”

231

Популарната актерка од бишите Ју простори, позната по сериите “Бољи живот”,” Жикина династија” и многу театарски улоги и филмови, веќе пристигна во Македонија.
Од утре, среда, започнува со турнеја со претставата која е хит комедија во Србија “Чекајќи го министерот”.

Како што сме информирани Лидија и екипата ќе гостуваат во следните градови: Штип, Охрид, Битола, Пробиштип, Куманово,Кавадарци,Велес и Кичево.
Претставите ќе се играат во Центрите за култура во градовите кои се најавени.

 

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.