Глам Македонија со низа активности

19

Глам Македонија имаше низа активности во
изминатиов период. Тие беа претставени преку низа  проекти, активности и настани со квартални, полугодишни или годишни
извештаи.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.