Пригоден настан по повод Интернационалниот ден на жените и девојчињата во науката

51

Универзитетот за информатички науки и технологии „Св. Апостол Павле“, и оваа година го одбележува Интернационалниот ден на жените и девојчињата во науката.

По тој повод под мотото „Биди и ти, IT девојка“, петок 10.02.23, во 13 часот, ќе се одржи настан, на кој ќе се обратат проректорката проф. д-р Устијана Речкоска Шикоска, наши професорки, студентки и дипломки кои ќе го пренесат своето IT искуство.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.