Изложба на фотографии „Откријте го сефард „ во Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите во Македонија

961

Во рамки на 40-тото издание на Скопско лето, во соработка на Амбасадата на Шпанија а по повод 25 години билатерална соработка со Република Македонија, како и повеќе институции вклучени во овој проект, на 5-ти јули (петок) во 20 часот ќе биде отворена  атрактивната изложба на фотографии „Откријте го сефард“.

На изложбата ќе бидат изложени  20 -тина фотографии, а ќе биде поставена во Меморијалниот центар на Холокаустот на Евреите во Македонија.

Сите заинтересирани изложбата ќе може да ја посетат до 19-ти јули.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.