ИЗЛОЖБА: Мирослав Масин утре во КИЦ Битола

46

ЈОУ Културен и информативен центар – Битола и Меѓународната ликовна колонија „ДеНиро“ покануваат на Изложба на дела од ликовниот уметник Мирослав Масин, дел од приватната колекција „Филеви“.

Четврток 30.03.2023, Офицерски дом – КИЦ Битола, Кристална сала 19.00 часот.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.