Изложба во КИЦ Битола по повод 8 Март

20

Кој друг ако не уметникот е најповикан да ја изнесе на светлина сета женска убавина, храброст, милост и саможртва…
8 Март е симбол на денот кога жените застанаа рамо до рамо со мажите да се борат за подобар заеднички свет…
ЈОУ Културен и информативен центар Битола и ДЛУБ покануваат на отворање на изложба по повод интернационалниот ден на жената 8 Март.
***
Среда 8 Март, Кристална сала – Офицерски дом – КИЦ Битола,19.00 часот

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.