ВЕЧЕРВА ВО ЈАДРО: Скулптури од сапун и поетско читање

23

Вечерва, 28 декември 2023 година од 28 часот во Винскиот музеј во Кавадарци, ќе се одржи изложба Скулптури од сапун од лаванда и друга диворастечка флора,како и на предновогодишно поетско читање.
Изложбата се реализира во соработка меѓу КСП Подиум – Јадро, ЗПХО Биовит

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.