Три самостојни изложби на турски уметници во Ко-Ра

19

Три самостојни изложби на уметниците и професори- гости од Турција: АЈХАН ЧЕТИН, ДЕВАБИЉ КАРА и МУХАМЕТ ТАТАР се отвораат на 14 мај 2024 во 20 Галерија “КО-РА” во Ј У Дом на култура “Кочо Рацин”.

Изложбите ќе може да се погледнат овие денови.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.