10 јануари 1996- Република Македонија и Европската Унија воспоставија дипломатски односи

51

Само за потсетување на државен настан пред 25 години, кој не враќа во годините кога надежно чекоревме кон патот на прогресот.

25 години подоцна сме 25 000 чекори поназад.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.