“АнтиарТ” со нова песна и спот

249

Деновиве, на YouTube (ЈуТјуб) каналот на бендот АнтиарТ беше објавена втората песна, која ќе се најде на нивниот втор албум. Песната насловена “Вера” доби уникатен видео запис, исполнет со симболика.
“Вера” е композиција на басистот на бендот, Никола Бочваров, вокали и текст на Леана Таќи (Леа), Давид Матевски (гитара), Гордан Спасовски (клавијатури) и Дино Милосављевиќ (тапани).
Видеото го монтираа Никола Бочваров и Благоја Неделковски, а камерата е заслуга на Димо Попов и Самир Љума. За аудио едитирањето се погрижи Горан Гешовски.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.