“Астибо фест ” од 13 до 16 октомври

60
Петтиот Интернационален Фестивал на камерни хорови “АСТИБО-ФЕСТ” ќе се одржи во соработка со Градски хор-Штип, од 13 до 16. октомври, 2022 год, во Дом на култура “Ацо Шопов” Штип (голема сцена). Почеток, од 20 часот.

Програма:
1. Прва фестивалска вечер:
* З. Г. „Градски хор“ – Штип
* Вокален ансамбл „Еделвајс“ – Ќустендил (Р. Бугарија)
2. Втора фестивалска вечер:
* Женски хор „Менада“ – Тетово
* Младински женски хор „МКЦ“ – Скопје
3. Трета фестивалска вечер:
* Црковно пејачко друштво „Бранко“ – Лесковац (Србија)
* „Анкарски полифон хор“ – Анкара ( Турција)

***

Блок влезница: 200 денари (за трите вечери)

Единечна цена на билет: 100 ден.
Резервации на 071-394-517 / 070-729-430 / 077-533-66
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.