Џенифер Лопез ја доби наградата Икона на годината на „El People’s Choice Awards“

444

Џенифер Лопез е „Икона на годината“ a оваа престижна награда во светот на шоу бизнисот и ја додели актерот Арми Хамер.

Кога ја прими наградата Лопез едноставно но со совршен изглед им рече на присутните и порача на јавноста: „Ја прифаќам оваа награда со скромност и благодарност и се надевам дека можеме да стоиме заедно обединети и горди, во хармонија“ 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.