Филхармонија ќе даде објаснување за судирот со НУ “Оркестар за џез музика”

34
Exif_JPEG_420

 Утре, 12.04.2023 година со почеток во 11 часот во големата сала на Филхармонија ќе се одржи прес конференција по повод актуелните случувања врзани со новоформираниот Џез Оркестар и одлуката на Министерството за култура, истиот, просторно да биде сместен во објектот на Н.У Филхармонија на РСМ.

На пресот ќе говорот директорката на Филхармонија – Тина Иванова, претседателот на Синдикатот на Филхармонија – Владимир Лазаревски и претседателката на Управниот одбор – Зорица Каракутовска.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.