„Форми и начини на само-организирање на онлајн медиумите”

666

 

На 10.11.2020 година (вторник) од 12.00 до 14.00 часот ќе биде организирана он лајн Трибина на тема „Форми и начини на само-организирање на онлајн медиумите”.

Трибината ќе ја има следната Агенда

 Воведен дел – 12.00 -13.00

       „ПРОМЕДИА – Регистар на онлајн медиуми, година подоцна од формирањето – кои се научените лекции?”

1.       Младен Чадиковски, Претседател на Здружение на новинарите на Македонија (ЗНМ)

„Преглед на медиумските закони кои се однесуваат на онлајн медиумите во локален и   регионален контекст”

2.       Снежана Трпевска, Ресис институт 

„Предизвици во работата на онлајн медиумите во локален контекст”

3.       Бењамин Арифи, Новинар

По воведните забелешки ќе има отворена дискусија на приклучените претставници од онлајн медиумите.  Модератор на настанот е  Драган Секуловски, а сите заинтересирани ќе можат да бидат дел од него ако с евлкучат на ЗООМ мрежата пред почетокот на истиот – Join Zoom Meeting https://zoom.us/j/98828338857?pwd=VGphNmNLbWIzNWdDZUhtcDdDNUlIQT09-Meeting ID: 988 2833 8857
Passcode: 112233

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.