02.02.2020-Нумеролошки интересен спој кој укажува на успешен ден со волшебна женска енергија

1390

Дали е ова навистина денот кога може д а гиисполните вашите желби? Датумот 02.02.2020 е исклучително поволен ден, велат нумеролозите.

Според нумерлозите овој ден е навистина магичен полн со женски енергија. A серијата  на броеви 2-2-2-2  и 0-0-0-0 се случува само еднаш во илјада години, така што верувајте дека оваа  магија не треба да се пропушти, а секој од вас кој  може да открие некои нови магични сфери од  животот и да не ја пропушта приликата. Од најсреќната планета Јупитер полна со енергија, 2 февруари, ќе донесе за мажите и добра енергија на проток, но жените  во текот на денот ќе ја имаат поддршката на универзумот во создавањето реални и прекрасни чуда. Важно е да се искористи моментот и како точка на енергија во вистинскиот начин да се пренесуваат “Убави и среќни моменти”.
Неколку дена пред магијата од 02.02, можно е да се соочите со апатија и страв од промени, но тоа расположение брзо ќе ве напушти. Сето тоа се менува во согласност со уникатна женски енергија и интуиција. Еве како најдобро да ги искористат предностите на магијата

2 0 2 0- 0 2- 0 2 година и серии на броеви 2-2-2-2-0-0-0-0

1- Одличен ден за визуелизација, мечтаење и реализација на желбите. Замислете дека вашите желби веќе се постигнати, само треба да  станете свесни за нив и да ги разбудите сите сетила. Визуелизација ќе има голема моќ на овој датум.

2- Отфрелети и од животот и од мислите, сите оние кои ви наштетија во минатото и не им дозволувајте да ги оптоварат вашите душа и спомени. Во вашиот живот не ви требаат луѓе и токсични емоции кои ви се товар. Сега е важно да се насочите кон вашата душа и сигурност во себе.

 3- Ослободете ги негативните чувства и  бидете подготвен да побарате  и дадете прошка. Прочистете ја  вашата карма. 

 4- Исчистете ја својата душа, завист, љубомора и изберете средства на патот кон успехот. 

5- Помогнете на другите, поддржувајте ги  и  создавајте добри дела.

2020/02/02 е  денот кој реално  може да биде нов почеток, или чекор во животот на успехот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.