Концертна промоција на долгоочекуваниот прв албум на RIS FLOWER – “FLOW”!

20
На 18. мај 2023 година , во клубот “Станица 26”, со почеток од 21 часот, ќе се одржи концертна промоција на долгоочекуваниот прв албум на нашата интернационална музичка ѕвезда, RIS FLOWER, со наслов “FLOW”.
Покрај авторските композиции, меѓу кои познатите “Flying to Berlin”, “Translucent”, “Light Of Your Soul” и многу други,на концертот ќе бидат промотивно изведени и кавер-хитот на Ris Flower- „Сите Мои Слики“ од „Ареа“ и официјалниот кавер на песната “Come Undone”, во соработка со продуцентската куќа на “Duran Duran”.
На концертот, RIS FLOWER ќе биде придружуван од својот бенд составен од феноменалните музичари:
 Џоле Малсимовски – тапани,
 Дино Милосављевиќ – бас,
 Павле Васиљевиќ – гитара
 Александра Кировска – гитара
а за комплетно аудио и визуелно доживување ќе се погрижи екипата на Ris Flower од Турција и Велика Британија.
Концертот ќе биде отворен со настап на познатиот поп пејач од Малта, “Dilan De Bono”, а како специјални гости публиката ќе има можност да го слушне еден од најперспективните македонски рок бендови “Red 18”.
Билетите се веќе во продажба преку продажните  мрежи на:
RIS FLOWER – Концертна промоција на првиот албум“FLOW” – MKTickets : MKTickets
Ris Flower – karti.com.mk по

цена од 300 денари.

 
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.