Кујна-Брокула со печурки во три комбинации

1780

Во времето на пости, но и за сите оние кои зеленчукот им е приоритет во нивната кујн,а денеска Ви предлагаме  комбинација на брокула и печурки.

Прв предлог  – Готвено-пржена комбинација за која ви се потребни: 500 гр брокула,300 гр свежи печурки, 50 гр сусам, 50 гр лута пиперка, 3 чешниња лук,5 0 гр ојстер сос,30 гр соја сос. Пдготовката е едноставна .Најнапред треба состојките д аги запрѓите во маслиново масло апотоа со малку сосови кои се препорачани сето тоа се вари некои 3-5 минути и се исклучува.

 

Втор предлог-Вкусна чорба

500 гр.брокула и 300 гр.свежи печурки, ситно исцкани со зачини во умерена доза малку изрендан морков и запршка за крем супа.

Наједноставно ќе добиете вкусна чорба од комбинација брокула и печурки.

 

Трет предлог- Пица деликатес

Ако сте во оние што сакаат да експериментираат со најпопуларното јадење Пицата, можат да ја пробаат оваа комбинација , сигурно ќе им се допадне.

Што и да изберете, Ви посакуваме Пријатни мигови!

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.