Куларт филм на неделата -ИЗМАМНИЧКИТЕ ОД ВОЛСТРИТ(Hustlers)

1469

ИЗМАМНИЧКИТЕ ОД ВОЛСТРИТ (Hustlers )е филм чија содржина е насочена кон акцијата и  планот за освета на две вработени во стриптиз клуб, кои ги здружуваат силите против мажите од Волстрит кои се нивни клиенти.

Дејството на филмот е инспирирано од напис во Њујорк Магазин, кој излезе во 2016 година а е во Продукција 2019-та на Blitz Film and Video Distribution.

Филмот е од жанрот комедија и драма, во режија на Lorene Scafaria а во главните улоги Constance Wu, Jennifer Lopez, Julia Stiles, Keke Palmer, Lili Reinhart.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.