“Мега бенд” со мега свадбарски проект

128

Популарниот “Мега бенд”, под водство на хармоникашот маестро Јовче Петковски, сними весел проект со македонски народни свадбарски песни.
Специјален гостин на проектот е познатата пејачка Зуица Лазова, свадба македонска, “Ајде куме заиграј”, “Китен девере”, и песната “Боби, Боби”, која е хит евергрин од едно поранешно издание на фестивалот “Цветници” во деведесеттите години.

На албумот воедно ќе е и промоција на новата песна на нивниот вокалист Бобан Велјаноски, аранжман Јован Василевски и текст Бобан Велјаноски, и носи наслов “Без тебе ме нема”.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.