Мини тв серија – Летна приказна (A Summer Story -2019)

650
Серијата е Американска продукција а главната приказна ја носи Arya Singhal во улогата на Рејчел. 
Приказната е за Индиската Американка која едно лето ја посетува Индија а  средбата на тројцата момчиња го обележува нивниот живот.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.