МОДНА РЕВИЈА: “Јас, Бети” – “Сонот се остварува”

63
Во четврток, 30 Март 2023 година, во КИЦ (Културно информативен центар) од 19.30 часот, ќе се одржи модната ревија од уникатни изработки на девојката со Даунов синдром Елизабета Петковска -“Јас, Бети- Сонот се остварува”, во спој со модното ателје “Пер Семпре” и ателјето за накит и акцесоари “My Precious”.
-Ве покануваме заедно да покажеме поддршка во оставрувањето на сонот на Бети, гласи нивната порака.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.