Бафтиари со концерт во среда

86

Концертот на Илза Бафтиари – виола и Шкељзен Бафтиари кој беше закажан за 23 ноември и беше одложен поради деновите на жалост, ќе се одржи во рамките на Есенски музички свечености, во среда 8 декември, со почеток во 20 часот. Илза Бафтиари ќе настапи на виола, а Шкељзен Бафтиари на пијано.
Концертот ќе се одржи во Музеј на македонската борба.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.