Ново на македонската музичка сцена – „Жедни“- Тамара Стојковска

787

Деновиве излезе во јавност спотот и новата песна на Тамара Стојковска ,пеачка од Битола .Овој пат тоа е нумерата „Жедни“ кој е нејзин текст а за кој музика и аранжман направи Давор Нечак 

Со Влатко Симоновски на гитара, Коста Стеваноски Клавијатури:,Давор Нечак Тапани и Иле Лулевски, придружни вокали: Дарија Аугуштан

Тамара Стојковска 

Жедни

Жедни за љубов,

жедни за љубов бараме спас,

гушни ме силно,

светот е убав штом те имам јас.

Љубиме со стравови,

по туѓи правила и ставови.

Во кловнови маскирани,

за вечна љубов насекирани.

Жедни за љубов,

жедни за љубов бараме спас,

гушни ме силно,

светот е убав штом те имам јас.

Живееме ко скитници,

ко вечни љубовни губитници.

Во кловнови маскирани,

за вечна љубов насекирани.

Жедни за љубов,

жедни за љубов бараме спас,

гушни ме силно,

светот е убав

штом те имам јас. 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.