Рамбо Амадеус на 20 ноември со концерт во Белград, и онлајн

248


Најпознатиот црногорски кантавтор Рамбо Амадеус најави дека во сабота, 20 ноември 2021 од 20 часот ќе одржи голем концерт во белградската Комбанк сала, во Домот на Синдикати.
Концертот ќе има и пренос онлајн, за чии детали Рамбо наскоро ќе објави на својата, посетена, фејсбук страница.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.