НА 16 ЈАНУАРИ: Прв соло- концерт на Shortparis во Скопје

23

За старт на јубилејниот Таксират#25 SHORTPARIS – ексцентричниот бенд од Санкт Петербург нè води низ возбудлив саундтрак на животот.
На 16 јануари 2023 година во Младински Културен Центар ќе одржи целовечерен самостоен концерт во автентична, експериментална музичка естетика и брилијантна изведба во живо!
Промо-билети од 600 денари, достапни на MkTickets: https://mktickets.mk/event/shortparis/ и во нивните продажни места.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.