Perpetuum Jazzile со “Јовано Јованке”, ги поздравија фановите во Македонија

63

Почнуваат подготовките за настапот на светската музичка атракција Perpetuum Jazzile во Скопје, кој како што предходно Ве информиравме ќе се оддржи на 10.02.2023г. во Македонската Филхармонија.

Како изгледаат подготовките на Perpetuum Jazzile за концертот во Скопје и нивниот повик до македонските фанови, може да погледнете во видеото кое ни го испратија членовите на хорот. (во прилог)

Влезниците за овој музички спектакл веќе се во продажба преку продажните мрежи на:

Светската музичка сензација “Perpetuum Jazzile” во Скопје

и

https://www.karti.com.mk/perpetuum-jazzile.nspx

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.