Сара – нова надеж на македонската сцена

271

Сара Тасевска има 18 години, и музиката и е најголеqма љубов. Таа ја сними својата прва песна, што ја промовираше кон почетокот на летото
-На шести август 2021 ја промовирав мојата прва песна со наслов “Среќна”. Музиката и аранжманот се на Иле Спасев, а текстот е на Даниела- Хаџи Тоневска. Јас се викам Сара Тасевска и имам 18 години, музиката ми е најголема љубов. Се надевам дека мојата песна ќе Ви се допадне, ќе ја пуштате почесто, и ќе допре до слушателите, е пораката на младата Сара.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.