Што да облечам оваа пролет?

1100

Пролетни модни совети од  Елена Максимовска-моден дизајнер

Пролетта ни пристигна и не обвитка со своите прекрасни сончеви зраци. После долгата и ладна зима тоа е вистинското што ни треба на сите. Освен сончевото време, пријатната температура и прекрасните мириси на расцутени цветови кои ни ги галат сите сетила, пролетта ни носи и многу убави поводи за забава, дружење и патувања.

Сите знаеме дека пролетта и летото е време кога сите сме раздвижени, па затоа ви нудиме неколку изгледи во кои ќе бидете забележани но и ќе ви биде удобно за да можеме во целост да го искористиме убавото време. Позитивно расположение и добар изглед и подготвени сте за забава од утро до мрак.

 

 

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.