Thievery Corporation во Скопје на трети јули

102

Концертот на маестралните Thievery Corporation во Скопје, е закажан на трети јули 2022 година на стадионот на АРМ, во организација на Авалон Продукција.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во среда на Втори март преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн на avalon.mk, по следниве цени и категории: партер – 1.500 денари
и фан пит – 2.000 денари (само 1.000 влезници во продажба).

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.