TYGA на 22 јуни 2022 во Скопје

726

Повеќекратниот Греми номиниран и наградуван артист TYGA (World Best Male Artist, World Best Live Act, World Best Song…)  на 22 јуни 2022 година ќе настапи на стадионот АРМ, во склоп на својата светска турнеја. Тој доаѓа во Македонија како Headliner на FUSION FESTIVAL.

Micheal Ray Nguyen – Stevenson a.k.a TYGA во својата кариера има соработувано со најголемите имиња на рап музиката, Chris Brown, Kanye West, Lil Wayne…
Влезниците за големиот спектакл веќе се во продажба со специјани празнични цени до 31.01.2022 преку продажната мрежа на Купи Карти За Се и Југотон
 Поради големиот интерес за овој настан исто така влезници се пуштени во продажба и во нашите соседни земји, Бугарија, Грција, Србија, Косово и Албанија, информира организаторот Спектаклум.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.