(Видео) Концерт на Сашо Поповски во Шпанија

57

Познатиот џез музичар во европски подем, Сашо Поповски, и директор на битолскиот Џез фактори фестивал, ова лето со своето трио, а и соло, имаше бројни турнеи и настапи на неколку европски џез манифестации

Ексклузивно, ави доловуваме како звучеше неговиот настап во Шпанија, од снимнака која е направена од настап со музичари од други држави.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.