Завршија Медните денови

9

24.04.2024

Четири дена на отворено пред Капитол мол во скопската населба Аеродром, од 21 до 24 Март 2024 година, беа изложени четири медни штандови, на кои се продаваше вкусен македонски мед.

Прекрасниот мирис на свеж мед и најдобрите производи од пчеларско здружение Природен мед – Скопје беа изложени на платото пред молот.

Денеска заврши овој мал саем на мед, беше и доста посетен. Многу видови на мед, исто и производи од мед и понудија македонските пчелари во овие слатки денови.

Посебно впечатливи беше што на штандовите секој посетител можеше да си одбере најразличен вид на надалеку прочуениот мед и медни производи, корисни и за млади и за стари, нешто што е задолжително во секој дом каде се негува традицијата и здравите прехранбени навики.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.