ЗЏМ го објавува албумот Not for Сале

47

петок, 9 декември, новинарите ќе бидат запознаени со претстојната промоција на новото албумско издание на ЗЏМ Рекордс.

Се работи за првиот самостоен албум на нивниот долгогодишен член и колега Сашко Николовски, кој на ова издание е композитор, аранжер и тромбонист.

Албумот носи наслов Not for Сале | и на него се наоѓаат осум композиции, инспирирани од класичните и модерни текови на џезот. На албумот свират дел од најпрепознатливите имиња на домашната џез сцена.

|t

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.