50. Златно Славејче на 17 октомври 2021 во “Борис Трајковски”

593

Претстојното педесетто издание на фестивалот за детска песна Златно Славејче 2021.
На 17 октомври 2021 во спортскиот центар “Борис Трајковски”, со почеток во 12 часот Ве очекуваме во ограничен број (30% од капацитетот на салата) да присуствувате и да уживате со најновите хитови од нашиот фестивал,најавува организаторот.
За присуството на фестивалот важат одредбите на Владата за посета на јавни настани во затворени простории.

Билетите се во ограничен број по цена од 200 денари, истите може да ги набавите преку сајтот и продажната мрежа на www.mktickets.mк.
Ние сме повеќе од подготвени и расположени за да ги отпееме најновите 15 хитови
Побрзајте и навреме набавете го Вашиот билет,гласи пораката од организаторот.

ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ 50 !

https://www.karti.com.mk

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.