Домашните миленичиња во Кисела Вода добија нов парк

722

Општина Кисела Вода пред влезот на отворениот пливачки базен во Расадник, направи нов парк за миленици.

Паркот се простира на површина од околу 420 м2, и истиот е со висина на ограда од 1,6 метри. Во паркот поставена е урбана опрема, осум клупи за одморање, шест корпи за отпадоци и за собирање на изметот. Поставени се и четири реквизити за милениците. Ова е втор парк за миленици ,откако неодамна, парк за домашни миленици, Општината направи и во урбаната заедница „11 Октомври – бараки“.

Сепак ваквите места за милениците се од огромно значење во урбаните населби .

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.