Гејм Џем во Скопје

26

Унијата на македонски асоцијации во креативните индустрии УМПАКИ Скопје, на 3 и 4 ноември организира Гејм Џем за деца и млади. Активноста ќе се реализира во фоаје на кино „Синеплекс” во Сити Мол во период од 11 до 15 часот и двата дена.

Активноста Гејм Џем е продолжение на третото издание на проектот „Видео игротека”, во организација на Унијата на македонски професионални асоцијации во креативните индустрии УМПАКИ Скопје, а се реализира со поддршка од Град Скопје.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.