Објавен е Конкурс за државната награда „Св. Климент Охридски“ во 2022 година

22

Одборот за доделување на државната награда „Св. Климент Охридски“ распиша Конкурс за доделување на државната награда „Св. Климент Охридски“ во 2022 година.
Конкурсот ќе трае од 1 до 30 јуни 2022 година и е достапен и на веб-страницата на Министерството за култура.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.