Се одржа панел дискусија „Корупцијата во урбанизмот и градежништвото“

19
Коалиција „Сите за правично судење“
во рамките на Годишната програма за
работа за 2022 година, финансирана од
страна на Европската комисија преку
Делегацијата на Европската унија во
Скопје организираше панел дискусија на тема „Корупцијата во урбанизмот и
градежништвото“.
Панел дискусијата беше реализирана
на 29.06.2022 година, преку стримање во живо на нивната фејсбук страна.
Сите детали околу панел дисксуијата се
достапни на следниот линк:
https://www.facebook.com/events/552672216265944.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.