Конкурс: “Распеано рибарче 2024“ повикува!

108

Организациониот одбор на фестивалот на детски песни „Распеано рибарче“ распишува Конкурс за нови песни и изведувачи за јубилејното 25 издание на фестивалот што ќе се одржи во април 2024 година во Охрид.
За подробни информации заинтересираните можат да се јават на:
070 232 909 Јовица Каралиевски, 070 261 294 Димче Китрозоски, 075 337 010 Милчо Јованоски а за учество во балетските групи на 078 266 195 Елизабета Здравеска и на 070 331 593 Мери Димзоска.
Конкурсот е отворен до 10 декември.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.