Почнуваат Отворените денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“

32

Денеска беше одржано свеченото отворање на манифестацијата Отворени денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“, а се одржи во амфитеатарот на Институтот.

Отворените денови на Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ ќе траат до петок.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.