Промоција на „Кралот од Алшар и изворот на животот“ – нов роман на Филип Петровски

17

Во Клуб Матица во петок (26 мај) со почеток во 19 часот своја  промоција во Скопје ќе доживее новиот роман на Филип Петровски со наслов „Кралот од Алшар и изворот на животот“.

Ова е книга за новото време, чипови, психологија, замоци и скриени знаења што ја ткаат авантурата што претстои низ Бислим, Кокино, Кожуф…

Промотори на настанот ќе бидат Соња Тодоровска и Анита Цветковска.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.